Za vrijeme trajanja obuke, 15 mladih je imalo priliku da nauči više o važnosti očuvanja mentalnog zdravlja, kao i o metodama prenošenja znanja na svoje vršnjake. Polaznici obuke će imati priliku da stečene vještine i znanja podijele sa drugima kroz radionice koje predstavljaju sledeću aktivnost.
Neke od obrađenih tema ticale su se razvijanja komunikacionih vještina, adekvatnog organizovanja slobodnog vremena i prihvatanja sopstvenih osjećanja. Učesnici su imali priliku da se upoznaju sa mehanizmima očuvanja i unaprjeđenja mentalnog zdravlja, ali i da se upoznaju sa servisima kojima su mladima na raspolaganju.
Prema podacima Svetske zdravstvene organizacije, problem mentalnog zdravlja kod mladih su sve češći i ozbiljniji. Čak 3 do 12% mladih osoba ima ozbiljan psihički poremećaj, a 20% mladih uzrasta do 18 godina ima neki od oblika razvojnih, emocionalnih ili bihejvioralnih problema. Svakodnevni izazovi sa kojima se suočavaju mlade osobe u procesu razvoja predstavljaju plodno tlo za nastanak mentalnih poremećaja. Iz tog razloga neophodno je posvetiti veću pažnju istraživanju ove oblasti, radu na razvoju preventivnih programa i podizanju svijesti o mentalnom zdravlju djece i adolescenata.