Obuka je obuhvatila grupu od 15 mladih iz obije populacije, koju su tokom tri dana trajanja obuke zajednički radili, učili i družili se.
Predavači na obuci su bili Sanja Šišović, omladinska radnica, aktivistkinja u oblasti ljudskih prava, i Boban Sekulić, omladinski radnik i aktivista za ljudska prava. Oni su sa mladima radili na temama koje se tiču socijalne inkluzije, vršnjačke podrške, govora mrženje, tolerancije, borbe protiv stigme i diskriminacije, pravima pacijenata i pristupu zdravstvenoj zaštiti. Dakle, sveukupno teme koje su namijenjene svim mladima, i sa posebnim akcentom na neke teme koje su prepoznate kao značajne za mlade iz RE populacije.
Škola je započeta sa međusobnim predstavljanjem učesnika i trenera, navođenjem pravila i očekivanja od obuke. U dijelu koji se ticao stigme i diskriminacije, posebno su, kroz grupni rad, obrađivani: identitet, stereotipi i predrasude, i to kako mediji šire predrasude.
Nakon toga su obrađivane teme koje su vezane za osnaživanje mladih i njihove socijalno-emocionalne vještine: tolerancija i empatija prema drugima, osnaživanje, a pored toga je poseban segment posvećen glavnim oblastima koje su vezane za socijalnu inkluziju romsko-egipćanske populacije, kao što su obrazovanje i zdravstvena zaštita.
U okviru ove aktivnosti su vježbali vještine grupnog rada, prezentacije, i imali priliku da još jednom prođu i sumiraju ono što je bila tema obuke i iz svog ugla prezentuju sa svojim vršnjacima.
Obuka je uspješno završena i učesnici su, pored teoretskih i praktičnih aktivnosti, imali priliku da susretnu vršnjake iz druge zajednice i na taj način ostvare zajednički kontakt i druženje, što je, kada je u pitanju smanjenje predrasuda i socijalne distance, veoma značajno
Aktivnost je realizovana u sklopu projekta ,,Inkluzivna akcija za integraciju" koji finansijski podržava Ministarstvo ljudskih i manjinskih prava" a realizuje NVO CAZAS u partnesrtvu sa NVO Ljubav(Agape) i NVU Hepatitis Crna Gora.